Przeciwzmarszczkowa moc pilingu

Musimy pogodzić się z faktem, że nasza skóra, podobnie jak cały organizm starzeje się z wiekiem. To prawo natury. Pomagamy sobie preparatami przeciwstarzeniowymi, ale czasem nawet najdroższe kremy czy maseczki nie dają widocznych efektów.

Przyczyna może tkwić w braku odpowiedniego złuszczenia skóry przed ich nałożeniem. Otóż aby preparaty przeciwzmarszczkowe, ujędrniające czy odmładzające miały szansę odpowiednio zadziałać, muszą dotrzeć w głębsze warstwy skóry.

Dlaczego konieczny jest piling

Do osiągnięcia tego celu niezbędny jest piling. Jeśli go nie zrobimy, to warstwa martwego naskórka będzie stanowiła dla preparatów na zmarszczki przeszkodę nie do pokonania.
Musimy wiedzieć, że nasza skóra złuszcza się sama średnio co 30 dni, ale niestety część martwych komórek pozostaje na twarzy. I chociaż nie zobaczymy ich gołym okiem, to przez nie nasza twarz wydaje się starsza niż wskazuje na to metryka.
Warto więc od czasu do czasu zrzucić starą skórę , aby zobaczyć pod spodem – gładką, zdrową i piękniejszą.

Piling codzienny – płatki owsiane

Znakomitym sposobem na codzienne pozbycie się martwego naskórka jest mycie twarzy grubo zmielonymi płatkami owsianymi. Wystarczy codziennie rano i wieczorem rozmieszać w dłoni niewielką ilość płatków z ciepłą wodą, a powstałą masą umyć twarz jak mydłem.

Piling cotygodniowy

Codzienna higiena z użyciem płatków owsianych jednak nie wystarczy. Co najmniej raz w tygodniu nasza skóra wymaga czegoś mocniejszego . W tym celu można wykorzystać zmielone migdały i jogurt – połączone w proporcjach 1:1. Papkę trzeba rozprowadzić na twarzy, masować kilka minut kolistymi ruchami, a później zmyć najpierw ciepłą, a na koniec letnią wodą. To super metoda na wygładzenie i spłycenie zmarszczek.

Raz w roku – złuszczanie kwasami lub mikrodembrazja

Pilingi robione w domu są podstawą, ale raz w roku, szczególnie jeśli skóra naprawdę nie wygląda dobrze, wskazane są specjalne zabiegi złuszczające w gabinetach kosmetycznych. Używa się
np. kwas glikolowego lub salicylowego w niewielkich stężeniach, które dodatkowo pobudzają skórę do odnowy.

Można skorzystać także z zabiegu mikrodembrazji czyli mechanicznego ścierania naskórka specjalnym aparatem.