Metoda Helen Doron – angielski dla dzieci

Ciężko przeżyć we współczesnym świecie bez znajomości języków obcych. Starsze pokolenia uczyły się języków w szkole, teraz dzieci rozpoczynają taką naukę już w przedszkolach. To skutek odkrycia niesłychanej zdolności małych dzieci do przyswajania nowych słówek i wiadomości. Dzieci robią to intuicyjnie: słuchają i próbują naśladować.

Szkoły językowe

Większość szkół językowych proponuje nowe metody lingwistyczne, które mają skuteczne nauczyć języka w ekspresowym tempie i bez większego wysiłku. Efektywne kursy języków obcych kładą nacisk na naukę czterech umiejętności: mówienia, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu.
Najwięcej problemów stwarza najczęściej mówienie. Uczniom trudno pokonać barierę strachu i zawstydzenia przed grupą.

Komunikacja

Nowoczesne metody nauczania języków kładą nacisk na umiejętność komunikacji. Przykładem może być metoda nauki języka angielskiego opracowana przez Helen Doron. W kursach mogą brać udział dzieci już od 1 roku życia, aż do roku życia. Zajęcia odbywają się w niewielkich 4-8 osobowych grupach.

Nauka w domu

Dzieci przyswajają język w najbardziej naturalny sposób, czyli podczas zabawy. Otrzymują specjalnie przygotowany zestaw kaset do odtwarzania w domu. Pozwala to na codzienny kontakt i osłuchiwanie się z językiem.

Nauka w szkole

Zajęcia w niewielkich grupach prowadzone są przez profesjonalnie przygotowanych nauczycieli – wyłącznie w formie zabawy. Dziecko może rozpocząć naukę języka już od momentu skończenia pierwszego roku życia.

Przez pięć kolejnych lat poznaje wyłącznie język mówiony. Dopiero wówczas rozpoczyna naukę czytania i pisania w języku angielskim. Dzięki temu zostaje zachowana prawidłowa kolejność przyswajania języka. Dziecko najpierw doskonale mówi, a potem dopiero rozpoczyna poznawanie liter, uczy się czytać i pisać w obcym języku.