Dlaczego warto znać języki obce?

Płynna znajomość języków obcych w mowie i piśmie – to w czasach dzisiejszych niezbędna konieczność na rynku pracy, bez względu na rodzaj branży. Podnosi szanse na atrakcyjniejsze stanowisko, decyduje także o wysokości zarobków. Różnica w płacach może osiągnąć nawet 1,5 do 2,5 tysiąca złotych więcej.

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce

Jak wynika z raportu EF EPI (EF English Proficency Index) z 2017 roku Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce narodów, które najlepiej posługują się językiem angielskim. Badania były przeprowadzane w 72 krajach na całym świecie, a my wyprzedziliśmy takie kraje jak Szwajcaria czy Belgia. Dotyczyły one biznesowej znajomości języka angielskiego. Najlepiej wypadają pracownicy branży consultingowej i specjalistycznych usług. Na ostatnich pozycjach plasują się przedstawiciele sektora publicznego, a także reprezentanci edukacji i logistyki.

Wstęp do prawdziwej nauki języka

Ponieważ nauka języków w szkole nie daje satysfakcjonujących rezultatów, jest to zwykle jedynie wstęp do prawdziwej nauki, wymuszonej często przez obowiązki zawodowe.
Optymalnym okresem do nauki kolejnego języka obcego jest z pewnością okres studiów. Dzięki systematycznej nauce studenci osiągają niezwykłą plastyczność umysłu, tak niezbędną do szybkiego zapamiętywania słówek i skutecznej nauki języka.

W każdym wieku i każdy język

Ale sprawna i przynosząca efekty nauka języka obcego jest możliwa w każdym wieku. I to niezależnie od tego czy poznaliśmy wstępnie język w szkole wiele lat temu, czy zaczynamy jego naukę od podstaw.
Ważne jest, że coraz chętniej poznajemy nowe języki, i to nie tylko angielski, francuski czy niemiecki. Niektórzy szukają ambitniejszych wyzwań ucząc się arabskiego, japońskiego lub chińskiego .

Zmieniają się także sposoby nauki języka. Oprócz renomowanych szkół językowych, jest także samodzielna i skuteczna nauka języka, wykorzystując w tym celu internet. Możemy w oryginalny i nowatorski, a przy tym w pełni profesjonalny sposób uczyć się języka o wiele szybciej niż na konwencjonalnych lekcjach przy tablicy. Krótkie filmiki przybliżają zagadnienia gramatyczne i słownictwo. Pokazują także praktyczne przykłady użycia zwrotów i sformułowań obcojęzycznych.